Cien Food for Skin Żel micelarny do mycia twarzy - Oczyszczenie z pigwą

 Dwa lata temu do Lidla weszła seria kosmetyków Cien Food for Skin, zakupiłam wtedy żel-peeling z łupiną kokosa, który sprawdził się dobrze, dlatego chętnie sięgnęłam po kolejny wariant, micelarny żel do twarzy z pigwą. Zawiera aż 90% składników pochodzenia naturalnego i jest bardzo łagodnym kosmetykiem myjącym.

W składzie żelu znajduje się m.in. ekstrakt z pigwy, bogaty w antyoksydanty, witaminy z grupy B bardzo ważne dla naskórka, witamina A oraz C o właściwościach rozjaśniających. Żel ma bezbarwną, gęstą, żelową konsystencję oraz delikatny zapach pigwy. Po nałożeniu na wilgotną cerę pieni się bardzo delikatnie. Żel jest bardzo łagodny, dlatego przy wieczornym demakijażu, myję twarz dwukrotnie. Pomimo to i wcześniejszego zmycia makijażu płynem micelarnym, żel nie domywa resztek makijażu, niezbędne jest przemycie twarzy nasączonym płatkiem kosmetycznym. Natomiast przy porannej pielęgnacji sprawdza się bardzo dobrze. 

Cera po jego użyciu nie jest ściągnięta, przesuszona, mam wręcz poczucie delikatnego filmu na skórze a sama skóra jest miękka w dotyku. Łagodna formuła nie powoduje podrażnień, krostek oraz zapychania porów. Produkt jest także bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość na jedno użycie, swoje opakowanie mam już kilka tygodni. Nie jestem zwolenniczką opakowań typu tuba, natomiast w tym przypadku sprawdziło się bardzo dobrze, zapewniło wygodną aplikację. Do plusów tego produktu należy zaliczyć również jego cenę, przy 90% zawartości składników pochodzenia naturalnego cena jest bardzo niska.

Cien Food for Skin Żel micelarny do mycia twarzyPlusy:
- łagodna formuła,
- dobry skład,
- nie wysusza cery,
- idealny do porannej pielęgnacji,
- nie zapycha i nie podrażnia,
- sprawia, że skóra jest miękka w dotyku,
- wydajność,
- niska cena.

Minusy:
- nie zmywa resztek makijażu.

Cena około 7 zł

Do kupienia w Lidlu.


Komentarze