Cien Food For Skin Żel-peeling do mycia twarzy z kososem

Jeżeli robicie zakupy w Lidlu to z pewnością kojarzycie ich markę kosmetyków Cien. Ja kosmetyki kupuję w 95% w drogeriach i internecie, zdarza mi się jednak skusić na promocje czy nowość podczas zakupów spożywczych. Linia food for skin to przeniesienie składników  bogatych w witaminy i minerały z kuchni do kosmetyków. Każdy z produktów z tej linii to minimum 90% składników pochodzenia naturalnego, kosmetyki te są przyjazne dla wegan i wegetarian.

/

Żel-peeling do mycia twarzy, swoje właściwości złuszczające zawdzięcza zawartości łupiny kokosa, która delikatnie ściera martwy naskórek. Dzięki czemu cera jest oczyszczona, wygładzona i przygotowana do dalszej pielęgnacji. Łupina kokosa ściera na tyle mocno, że przy mojej suchej i wrażliwej cerze, nie mogę stosować tego produktu codziennie. 


 Konsystencja jest gęsta, żelowa, bezbarwna z drobnymi ciemnymi i jasnymi drobinkami. Jako żel do mycia twarzy sprawdza się słabo, nie domywa resztek makijażu. Skóra po jego zastosowaniu jest natomiast odświeżona, delikatnie pachnie kokosem. Cera nie jest przesuszona ani ściągnięta, ponieważ w składzie nie znajdziemy mydła.
Reasumując, sprawdza się fajnie jako peeling, jeżeli wcześniej oczyszczę cerę innym żelem do mycia twarzy, ale wielki plus dla Lidla za wprowadzenie takiej linii kosmetyków.

Plusy:
- piękny zapach kokosa,
- dobre właściwościowe złuszczające,
-nie zawiera mysła,
- 95% składników pochodzenia naturalnego,
- odświeża cerę,
- wygładza.

Minusy:
- nie domywa pozostałości po makijażu.

Cena około 7 zł

Do kupienia w Lidlu

Komentarze