Garnier Czysta Skóra Oczyszczający żel zwężający pory

W kwestii oczyszczania twarzy, jestem zdecydowaną zwolenniczką żeli. Nie wyobrażam sobie oczyszczenia twarzy bez użycia wody i żelu. Moja cera, pomimo, że jest bardzo sucha jest też bardzo problematyczna. Cały czas zmagam się z krostkami i wypryskami, które przy suchej cerze goją się bardzo długo.


Podczas zakupów w Rossmanie wybrałam oczyszczający żel do twarzy od Garniera do cery z niedoskonałościami.  Żel ma działanie silnie wysuszające, zawiera m.in. cynk i to chyba na tyle z jego działaniem na niedoskonałości. Po umyciu buzi tym żelem, jest ona bardzo mocno ściągnięta za sprawą zawartości kwasu salicylowego a przy dłuższym używaniu przesuszona. Jeżeli na buzi miałam zaczerwienienia i krotki, to żel bardzo mocno szczypał. Podobnie z oczami, jeżeli chociaż jego odrobina dostała się do oczu, powodował bardzo silne szczypanie. Żel natomiast bardzo dobrze oczyszczał cerę z resztek makijażu i dawał uczucie świeżości. Jego ogromną zaletą jest również pompka, która pozwala na higieniczne korzystanie z produktu.

Moi drodzy, nie używajcie tego typu kosmetyków do cery trądzikowej! Kiedyś sama popełniłam ten błąd. Kosmetyki do cery trądzikowej wbrew pozorom nie działają! Zwierają kwas salicylowy i alkohol, który pomaga tylko na chwilę. Wysusza cerę a co za tym idzie krostki, chwilowo zmniejsza wydzielanie sebum, jednak jak skóra staje się zbyt mocno wysuszona to wydziela jeszcze więcej sebum niż wcześniej i koło się zamyka. Do cery trądzikowej należy używać kosmetyków silnie nawilżających ale nie natłuszczających. Kosmetyki natłuszczające zapychają skórę trądzikową, natomiast nawilżające przyśpieszają gojenie się krostek i zaczerwienień. Wszystkie produkty do pielęgnacji cery trądzikowej nie powinny zawierać alkoholi, powinny być jak najbardziej naturalne.


Plusy:
- dobrze oczyszcza,
- odświeża cerę.
- opakowanie z pompką.

Minusy:
- ściąga cerę,
- wyszusza cerę,
- podrażnia krostki i zaczerwienienia,
- mało wydajny.

Cena około 12 zł

Komentarze