,,Arabska księżniczka” Tanya Valko


,,Arabska księżniczka” Tanya Valko

Kontynuacja bestselleru ,,Arabska żona”, ,,Arabska córka” i ,,Arabska krew”  o których pisałam tutaj http://jzabawa11.blogspot.com/search/label/Tanya%20Valko
Ciekawi kolejnych losów Doroty i Maryśki? Pewnie tak samo jak ja. Całą 4 pochłonęłam i wam  też polecam bo to co tutaj piszę to tylko namiastka. Przez czytanie tych książek można w pełni poznać kulturę islamu. Wiecie, że nawet pomyślałam nawet żeby studiować taki kierunek studiów.
Dorota na dobre zagościła w życiu Miriam, która rodzi prześliczną córeczkę Nadię. Hamid jest zachwycony. Jednak jak przystało na arabską rodzinę Marysia nie ma wiele pracy przy dziecku, niania i mamka spełniają wszystkie ich zachcianki. Młodzi wiodą sielankę. Udają się nawet na wakacje do Anglii i Polski wraz z rodziną Doroty.


Marysia ma multum wolnego czasu. Po wojnie w Libie postanawia studiować medycynę, zaczyna uczęszczać na uniwersytet. Między czasie poznaje księżniczkę Lemie. Kiedyś dziewczynę Hamida, która doprowadziła do śmierci jego matki i siostry. Razem postanawiają założyć fundację charytatywną pomagającą arabskim kobietą. Hamid przestrzega żonę przed księżniczką, ta jednak myśli że to zawiść i bagatelizuje sprawę. Okazuje się, że jednak Hamid miał rację. Lemia kradnie pieniądze Miriam i opłaca atak terrorystyczny. Na szczęście Marysi udaje się z tego wyplątać a na życie Lemi ma być wykonana fatwa.Lemia zostaje zgwałcona przez swojego męskiego opiekuna muthawe , którym jest kuzyn. Zostaje wywieziona do odludnej willi, gdzie żyje więziona. Tam niezbędnych rzeczy dostarcza jej Hanifa, która dzięki księżniczce może spotykać się z narzeczonym a później go poślubić. Lemia dowiaduje się że jest w ciąży, niestety próbuje wywołać poród. Okazuje się że był to 6 miesiąc a dziecko rodzi się zdrowe. Księżniczka jednak zabija je w okrutny sposób, pocina nożem (szczegóły pominęłam za wrażliwa jestem).  Lemia dzięki umierającemu dziadkowi wraca do domu, jednak by nie przynosić rodzinie hańby musi wyjechać.


Marysia dzielnie działa na uniwersytecie ale zaniedbuje dziecko. Bierze udział w proteście kobiet, które chcą prowadzić samochód co w krajach arabskich przez kobietę jest zabronione. W ich małżeństwie zaczyna się psuć, toteż Hamid zabiera żonę i córkę na wakacje. Tam mała Nadia zostaje uprowadzona przez Lemię i jej kochanka. Lemia postrzela kochanka a on zaś polewa jej twarz kwasem. Nadie znajduję Hanifa z mężem, która postanawia ją zabrać ze sobą. Między czasie Hamid dowiedział się że Nadia nie jest jego córką, jednak uważał że ten jest ojcem, który wychowuje dziecko. Po nieudanych poszukiwaniach Hamid wyznaje żonie, że wie o jej zdradzie, nie ma już nadziei na odnalezienie Nadi. Każe wyprowadzić się Miriam i żąda rozwodu. Miriam zgadza się jednak obiecuje że będzie szukała swojej córki tak, jak kiedyś jej matka szukała jej….

Tak to kończy się 4 część arabskiej sagi, czekam z niecierpliwością aż autorka pokusi się o napisanie kolejnej części.  


Plusy:
-poruszająca fabuła,
-wciąga,
-można poznać kulturę islamu,
- wywołuje prawdziwe emocje

Minusy:
-brak

Ogólna ocena 10+/10

Komentarze

Popularne posty