,,Arabska krew” Tanya Valko

,,Arabska krew” Tanya Valko

Kontynuacja bestselleru ,,Arabska żona” i ,,Arabska córka” o których pisałam tutaj http://jzabawa11.blogspot.com/search/label/Tanya%20Valko  Niestety nie mam zdjęcia, zapomniałam zrobić a oddałam już książkę ale udało mi się ściągnąć coś z Internetu.

Stosunki dwóch kobiet Doroty i Marysi układają się jak najlepiej. Matka i córka chcą odwiedzić rodzinny Trypolis i wybierają się tam na krótkie wakacje. Odwiedzają rodzinę, Dorota przyjaciółki.  W mieście wybucha jednak pogłoska o zbliżającej się wojnie, którą dziewczęta bagatelizują. Gdy sprawa robi się poważna, podczas spaceru spotykają Ahmeda, byłego męża Doroty a ojca Marysi. Ten proponuje im podwózkę do domu.
Marysia jest nie ufna i nie chce wracać z ojcem, w Dorocie odżywają wspomnienia i postanawia wyruszyć wraz z nim. Jednak Ahmed się nie zmienia i porywa Dorotę. Miram wraz z kuzynem udają się w pogoń za nim, a wkoło wybucha już na dobre Libijska wojna. Ahmed chce zmyć ze swojej rodziny hańbę, jednak zanim zabiję Dorotę próbuję ją ponownie zgwałcić. Tu kończą się losy Ahmed, kobieta okazuje się sprytniejsza i zabija jego. Ucieka, pomaga jej Ukraińska lekarka. Ze względu na trwającą wojnę Dorota zostaje wolontariuszką w szpitalu.

W tym samym czasie mąż Marysi Hamid cały czas jej szuka. Ta również angażuję się w wolontariat pracuje w szpitalu, pomaga kuzynowi i cały czas nie może wrócić do domu. Zakochuje się w kuzynie, łączy ich płomienny romans czego wynikiem jest ciąża Marysi. Kiedy mówi o tym kuzynowi ten nie jest zadowolony. Marysia przestaje kochać swojego męża, nie wsiada na statek na którym czekał na nią. Chce resztę życia spędzić z ojcem swojego dziecka, ten jednak okazuję się innym człowiekiem i dziewczyna żałuję zdrady. Uświadamia sobie jak bardzo kocha męża. Kuzyn ginie podczas  wojny, jednak Marysie odnajduje Hamid i wiezie ją do matki.

Hamid bierze czynny udział w bitwie, przewozi pieniądze i materiały wybuchowe. W tym czasie Marysia mieszka  u matki w szpitalu i opowiada jej o ciąży. Obie postanawiają zataić przed Hamidem kto jest ojcem. Wracają do domu, gdzie lekarka fałszuje dokumenty a szczęśliwy Hamid jest szczęśliwy z faktu rychłego bycia ojcem….
Reszta w kolejnej części ,,Arabska księżniczka”

Plusy:
-poruszająca fabuła,
-wciąga,
-można poznać kulturę islamu,
- wywołuje prawdziwe emocje

Minusy:
-brak

Ogólna ocena 10+/10

Komentarze